Titulní obrázek

Mazda 3 MPS prošla drobnými změnami

Ostrý hatchback od Mazdy prošel lehkým faceliftem. Jádro vozu zůstalo naštěstí nepozměněné. Stále tu pracuje přeplňovaný čtyřválec 2,3 l s přímým vstřikováním.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Změny jsou opravdu jen kosmetické. Auto tak nyní disponuje novými zrcátky, koly s pneumatikami 225/40 R18 a střešním spoilerem. Žádnou větší inovaci automobilka tedy nepředvedla. Na první pohled si novinek ani nevšimnete.

Důležité je, že pod kapotou pořád pracuje přeplňovaný čtyřválec 2,3 l s přímým vstřikováním, který přes šestistupňový manuál a samosvorný diferenciál posílá na přední kola výkon 260 koní v 5500 ot./min. a točivý moment 380 Nm v 3000 ot./min. Mazda 3 MPS tak stovku zvládá za 6,1 s a rozjede se na 250 km/h, kde zasáhne omezovač.

Velkým lákadlem Mazdy 3 MPS je také její cena, která je nyní pouze 599 900 korun. Automaticky dostanete plnou výbavu a ještě navigaci k tomu.