Titulní obrázek

Mazda 6 - nyní za skvělé ceny

Automobilka Mazda nyní nabízí model 6 za skvělé ceny. V následujících měsících totiž přijde její nová generace.

Slevy proti ceníkovým cenám padají o mnoho desítek procent. V případě Mazdy 6 jde dolů klidně i o čtvrt miliónu korun, takže skvěle vybavené vozy s nejsilnějšími motory koupíte i pod pět set tisíc korun. 

V případě některých výběhových modelů bývá problémem zastaralý design. Mazdy 6 se to však prakticky netýká. Slabinu nenajdete ani ve výbavě ani ve zpracování interiéru mazdy. Jen uvnitř je vidět, že upřednostňuje funkčnost před estetikou. 

Navíc co platilo v době uvedení na trh před pěti lety, je dnes ještě zřejmější. Dvoulitrový diesel v testovaném voze exceloval nízkou spotřebou.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Dokud dieselová šestka s dvoulitrem neokusila německé dálnice, kde dlouhodobě držela rychlost kolem 160 km/h, byla spotřeba kolem skoro až neuvěřitelných 4,8 litrů nafty. Svůj podíl na tom měla dlouze zpřevodovaná šestistupňová převodovka. Ve spojení s „turbodírou“ pod 2000 otáček to znamená, že milovníkům ostré jízdy bude tohle auto v této motorizaci připadat nepružné. Těm doporučíme raději benzínový motor – například v Mazdě 3 MPS. 

Zájemci o auto střední třídy dávno vědí, že Mazda 6 nabízí velký vnitřní prostor, vynikající jízdní vlastnosti a kvalitní zpracování. Na trh sice na konci února přichází nová generace, ale těžko si představit, že by v klíčových ohledech mohla být výrazně lepší.