Titulní obrázek

Mazda 6

Model Mazda 6 se ukázal již na autosalonech v Moskvě i v Paříži. Automobilka čekala velký zájem, který také přišel. Nejvíce zaujal kombík.

Nový model Mazda 6 se ukázal i v Paříži, ačkoli už o něm všechny zásadní informace byly známé předem. Nás však nejvíce zajímá nový diesel 2,2 l, který má nízký kompresní poměr jen 14,0 : 1, což slibuje velmi klidný chod a vysokou kultivovanost. Už z Mazdy CX-5 víme, že se tento motor velmi povedl.

Mazda 6, která se představuje nejen jako sedan, ale také jako oblíbené kombi, dostane i atmosférický benzínový dvoulitr s velkým točivým momentem a nízkou spotřebou a emisemi. K dispozici je i automatická převodovka a prý bude i hybrid.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Důležitou novinkou je systém pohonu všech kol, který si přikoupíte pro sedan i pro kombi. Zatím o něm neznáme technické podrobnosti, ale počítejte s elektronicky připojitelnou zadní nápravou. Čtyřkolka se v Mazdě 6 objeví vůbec poprvé. Výrobce slibuje dramatické zlepšení.

Automobilka ještě navíc provedla decentní facelift roadsteru Mazdy MX-5. Nemění se nic zásadního, jen detaily, ale to je svým způsobem v pořádku.