Titulní obrázek

Mazda a Fiat plánují další spolupráci

Společnosti Mazda a italský Fiat Group plánují další spolupráci. Inženýři nyní pracují na dalších společných projektech. Je možné, že se začnou vozy značky Mazda vyrábět v továrnách Fiatu. 

Prozatím však nevíme, v jakých dalších segmentech by automobilky mohly spolupracovat. V létě Mazda s Fiat Group podepsaly nezávazné memorandum o spolupráci při vývoji a výrobě nového roadsteru s pohonem zadních kol. Výsledkem této spolupráce bude příští generace Mazdy MX-5 a nový model prodávaný se značkou Alfa Romeo. V současnosti automobilky dokončují dohodu o této spolupráci. Mezi oběma firmami nejsou nejasnosti, dohoda by tedy měla být dokončena do konce roku.

Už na pařížském autosalonu byla spolupráce naznačena. Marchionne se na podzim nechal slyšet, že je automobilka otevřena dalším partnerstvím, která by snížila její náklady a rozšířila její modelovou nabídku.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Vozy značky Mazda by se například mohly vyrábět v evropských továrnách Fiatu. Japonská automobilka tuto možnost skutečně zkoumá, šéf Mazdy si ale není jist, nakolik je tento projekt životaschopný. Dřívější spekulace naznačují, že by Mazda a Fiat mohly společně vyvinout novou platformu pro malé automobily. Tu by následně využily budoucí generace Fiatu Punto a Mazdy 2. Tyto vozy by se pak mohly společně vyrábět v jihoitalské továrně Melfi patřící Fiatu.