Titulní obrázek

Mazda poskytne na šampionát Grand-Am dieslový sedan

Americe se v poslední době rapidně zvyšuje cena benzínu. Mazda se proto rozhodla nabídnout tamějšímu trhu dieslový sedan na šampionát Grand-Am.

Japonská automobilka Mazda chce v brzké době uvést na závodní dráhu dieselový automobil. A to hlavně kvůli dlouhodobému zdražování benzínu v USA. Američané si díky navyšujícím cenám pomalu přestávají kupovat osmiválce.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Už v lednu 2013 se pojede čtyřiadvacetihodinovka v Daytoně a vůbec poprvé v historii tohoto závodu tu ve třídě GX seriálu Grand-Am bude startovat auto poháněné naftovým motorem.

Mazda 6 s motorem 2,2 l SKYACTIV-D bude samozřejmě silně modifikovaná oproti sériovému produktu, ale i přes to, že má mít motor výkon kolem 400 koní, prý budou některé díly, jako třeba blok motoru, původní. Přesto očekávejme nové písty, ojnice a klikovou hřídel. Mazda se utká nejen s prototypy a vozy kategorie GT, ale v nové třídě GX právě i s konkurenčními vozy poháněnými "alternativním" palivem.