Titulní obrázek

Mazda představí na autosalonu v Paříži i kombi nové Mazdy 6

Japonská automobilka Mazda představila novou Mazdu 6. Na nic nečekala a hned ukázala zbrusu nový kombík. Prohlédnout si jej budeme moci již brzy. Premiéra se totiž uskuteční na autosalonu v Paříži. Společnost předpokládá, že se vůz dostane do prodeje na jaře roku 2013.

Nový kombík je vytvořen v téměř stejném duchu jako nedávno představená Mazda 6. Pro kombík totiž platí prakticky to samé, co se týče použité techniky, motorů a výbavy. Určitě nijak nevyčnívá s designového směru nastoleného právě sedanem Mazda 6 nebo již dříve představeným SUV Mazda CX-5. Vedle snižování spotřeby a emisí se Mazda zaměřila hlavně na zvýšení kultivovanosti a dojmu z kvality, čemuž má pomoci nový interiér.

Pod kapotou se skrývají motory řady SkyActiv. Benzínové jednotky mají objem 2,0 nebo 2,5 litru a mohou být spojeny s manuálem nebo novým efektivnějším automatem. Asi vás ale budou víc zajímat dieselové motory. Čtyřválec 2,2 l je k dispozici ve dvou verzích, z nichž jedna má výkon 150 koní. Předpokládáme, že ta silnější pošle na přední kola kolem 175 koní.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Automobilka Mazda také oznámila, že bude model 6 k dispozici i s pohonem všech kol, ale zatím nením jasné, jestli se čtyřkolka podívá na všechny evropské trhy. Ostatní informaci, jako například velikost kufru, zatím automobilka nezveřejnila. Uvidíme, zda nás ostatní parametry uchvátí.